Racer List

This list only displays racers who have selected to be shown on the website.

Bib numbers may change up until August 19. You can download your bib on the Sessions Login Page.

5K Open

1. Melanie Peters Bright – Bellevue , AB 

2. Nola Crocker – Agassiz, BC 

3. Linda Wicks – Chilliwack , BC 

4. Taryn Mandrusiak – Lacombe, AB 

5. Alicia Cote – Castlegar, BC 

6. Shellie Kirkham – Cold Lake, AB 

7. Sharon Shuttleworth – Rocky View County, AB 

8. Laura Shuttleworth – Rocky View County, AB 

9. Christine Scott – Nanaimo, BC 

10. Nieve Laird – SAN Juan , ZZ 

11. Stephanie Jaffray – Lethbridge, AB 

12. Name not displayed

13. Name not displayed

14. Name not displayed

15. Name not displayed

16. Heather Reynolds – Red Deer County, AB 

17. Robynne Moreau – Red deer, AB 

18. Name not displayed

19. Name not displayed

20. Name not displayed

21. Megan Carnegie – Fort McMurray, AB 

5K Stroller

ST1. M-A Arcand – Jasper, AB 

ST2. Valerie Bartziokas – Jasper, AB 

ST3. Name not displayed

10K Open

101. Cheryl Van De Voorde – Red Deer, AB 

102. Rebecca Cervantes-Kling – Yerington , NV 

103. Angela Moser – Fort McMurray, AB 

104. Angela Gray – Red Deer, AB 

105. Alida Le Cerf – Strathmore , AB 

106. Devon Parkinson – Calgary, AB 

107. Avery Parkinson – Rocky View County, AB 

108. Cassandra Parkinson – Normal, IL 

109. Nicole Schutz – Edmonton, AB 

110. Monica Yanick – Calgary, AB 

111. Angie Villeneuve – Sherwood Park, AB 

112. Name not displayed

113. Julie Melnick – Calgary, AB 

114. Julie Pinault – Morinville, AB 

115. Rachel Gurney – Canmore, AB 

116. Shelley Jespersen – Parkland County, AB 

117. Merya Gould – Fort McMurray, AB 

118. Natalie Gentili – Fort McMurray, AB 

119. Katherine Henderson – Calgary, AB 

120. Eun Kyoung Lim – Edmonton, AB 

121. Nicole Skiftun – Strathmore, AB 

122. Carmen Briggs – Strathmore, AB 

123. Name not displayed

124. Paula Koevoet – Whitefish Falls, ON 

125. Name not displayed

126. Tanya Sawicki – Yellowhead County, AB 

127. Amanda Tangedal – Yellowhead County, AB 

128. Rebecca Trotter – Fort Saskatchewan, AB 

129. Lorissa Ireland – Sturgeon County, AB 

130. Name not displayed

131. Diana Baird – Strathmore, AB 

132. Name not displayed

133. Jessica Laird – SAN Juan , ZZ 

134. Jen Pierce – Edmonton, AB 

135. Name not displayed

136. Amber Rollack – Saskatoon, SK 

137. Jody Waechter – Leduc, AB 

138. Kristina Meyer – Edmonton, AB 

139. Taryn Hnidan – Calgary, AB 

140. Alyssa Downey – Edmonton, AB 

141. Allana Meksavanh – Red Deer, AB 

142. Cindy Paskiewich – Sparwood, BC 

10K Stroller

ST101. Amanda Boucher – St. Albert, AB 

ST102. Name not displayed

Half Marathon Open

201. Nikki Mountford – calgary, AB 

202. LAURIE CARDINAL – Fort St. John, BC 

203. Morgan Angus – Fort McMurray , AB 

204. Giuseppina Ferrara – Fort McMurray, AB 

205. Carole Holt – Edmonton, AB 

206. Josie Holt – Edmonton, AB 

207. Judy Dredge – Fort McMurray, AB 

208. Debbie Rosie-Paron – Calgary , AB 

209. Jennifer Armstrong – Edson, AB 

210. Darlene Persson – Grimshaw, AB 

211. Louise Wight – Fernie , BC 

212. Franki Morgan-Fenemore – Calgary, AB 

213. Adelle Peters – Edmonton , AB 

214. Aubrie Acorn – Yellowhead county, AB 

215. Andrea Longman – EDSON, AB 

216. Celina Edeogu – Edmonton, AB 

217. Stephanie Rapp – Cochrane, AB 

218. Stacey Marche – Fort McMurray, AB 

219. Mary Toomey – Fort McMurray, AB 

220. Julie Bouck – Charlie Lake, BC 

221. Sonya Jongsma Knauss – Edmonton, AB 

222. Susanne Wirth – Whitehorse, YT 

223. Hanna Atmanspacher-Wirth – Whitehorse, YT 

224. Laura Coxford – Whitehorse, YT 

225. Erin Brenner – Fort McMurray, AB 

226. Benita Wilson – Fort Mcmurray, AB 

227. Amber Poliquin – Edmonton, AB 

228. Lesley Pearcey – Fort McMurray, AB 

229. Chantel Rivard – Edson , AB 

230. Allison Capron – Bellevue, AB 

231. Name not displayed

232. Eva Chalmers – Edmonton, AB 

233. Samantha Stelmaschuk – Sturgeon County, AB 

234. Amber Livingston – Sexsmith , AB 

235. Megan Cameron – Edson, AB 

236. Name not displayed

237. Jennifer Ausman – Edmonton, AB 

238. Traci Lewis – Spring Lake, AB 

239. Veronica Whitelaw – Parkland County, AB 

240. Jacqueline Friesen – Edmonton, AB 

241. Teri Robertson – Fairview, AB 

Half Marathon Stroller

No Entries

Marathon Open

401. Deanna Roney – Houston, BC 

402. Debbie Moe – St. Albert, AB 

403. Lisa Hamm – Fort McMurray, AB 

404. Name not displayed

405. Carlee Myette – Fort McMurray , AB 

Marathon Stroller

No Entries

50K Open

501. Jessica Khubyar-Ebert – Edmonton , AB 

502. Julie Gummesen – Manning, AB 

503. Tracy James – Edmonton, AB 

504. Tamara Young – Whitehorse, YT 

505. Coral Wiebe – EDMONTON, AB 

506. Jennifer conway – Edmonton, AB 

507. Hermione Ainsworth – Edmonton, AB 

508. Laura Townsend – Sherwood Park, AB 

509. Fiona Morgan – High Level, AB 

510. Sailaja Bayapaneni – Grande Prairie, AB 

511. Joanne Penson-Boucher – Grovedale, AB 

512. Roxanne Moreau – Bellegarde, SK 

513. Angela Bates – Edmonton, AB 

514. Name not displayed

515. Kristin Ator – Calgary, AB 

516. Stephanie Dwyer – Calgary, AB 

517. Shari Leedahl – Sundre, AB 

518. Tess Owen – Edmonton, AB 

519. Name not displayed

520. Sheri Bentley – Fernie, BC 

521. Yasna Aedo-Martinez – Grande Prairie, AB 

522. Heather Friesen – Calgary, AB 

523. Jennifer St. Pierre – St. Albert, AB 

524. Tasha Bryenton – Edmonton, AB 

525. Celeste Ramage – Edmonton, AB 

526. Name not displayed

527. Name not displayed

528. Kathryn Durell – Sherwood Park, AB 

50K Stroller

ST501. Jessica Hoskins – Fort McMurray, AB 

Top Sponsors: The BridgeNuu MuuGU Energy LabsHydraPakEarth Groove Activewear

Sinister Sports Inc.
Box 460 Bellevue, AB, T0K 0C0
P: 1-403-563-6420
E:

©2020 Sinister Sports Inc. All Rights Reserved.